Unity RPG recenzja

Uniy RPG to gra fabularna wydana 2018 roku przez Zensara Studio oraz Modiphius Entertainment. Unity RPG to 371 stron, niesamowitego systemu SCI-FI – fantasy. Sam podręcznik został wydany zarówno w wersji PDF, jak i fizycznej. Pełny kolor, twarda oprawa, ale przede wszystkim na pochwałę zasługuję tutaj wysokiej jakości, gruby papier. Przeglądając podręcznik nie bałem się przewracać stron z myślą, że któraś zaraz się podrze.

Unity RPG recenzja systemu

Unity RPG – o czym jest?

Gra fabularna Unity to system osadzony w klimatach fantasy połączonego z SCI-FI. Historia świata czerpię z klasyków takich, jak Warhammer, czy Dungeons and Dragons, ale również znajdziemy tutaj nawiązania do Starego Testamentu.

W świecie mamy 4 główne rasy. Ludzi, Furian, Valla oraz Uciemiężonych – ludzi, którzy zostali przeklęci chorobą Phage oraz wygnani z królestwa swoich braci.

Kiedy trzy początkowe rasy, w akcie zemsty na Bogini – Królowej Kości Słoniowej, która nasłała na ich kraje Karmazynową Armię wraz z demonami i innymi okropnościami – zabili ją, Ojciec Nieba, stał się Szalonym Królem i przeklął  wszystkie swoje dzieci, odbierając im dary, które otrzymali na początku swojego istnienia.

Świat Unity pogrążył się w ciemnościach i ogniu. Porządek został zburzony. Lustrzany świat Unity – Drift, który kumulował od początku istnienia życia emocję każdej rasy, przelał się do krainy Jedności. Wypełzły z niego wszelkiej maści demony, koszmary i choroby siejące spustoszenie. Więzi pomiędzy rasami zaczęły zanikać. Granice zostały zamknięte. Wszystko popadło w jeden wielki chaos. Jednak mimo, gniewu Szalonego Króla, istnieje światło w tunelu. Nie wszystko zostało spaczone Driftem oraz Phage. Po dziś dzień istnieją miejsca, które przypominam każdej żywej istocie o złotym wieku Unity.

Unity RPG – tworzenie postaci

Unity RPG oferuję 4 grywalne rasy oraz 9 klas. Wszystkie z nich mają odzwierciedlenie w już istniejących system, jednak jak sam system wskazuje. Łatwo jest przekonwertować inne rasy i klasy na mechanikę Unity.

Unity RPG – dostępne rasy

Valla – rasa zbliżona do elfów. Idealna i perfekcyjna pod każdym kątem. Głownie stworzona dla graczy kochających skradanie się i granie kimś w rodzaju skrytobójców lub wykonywanie zleceń po cichu.

Furianie – charakter i wartości zbliżony do krasnoludów. Mogą wpadać w szał bitewny i zwiększać swoje limity. Perfekcyjna rasa, dla osób lubiących silne i konkretne postacie wojownicze.

Ludzie – rasy chyba nikomu przedstawiać nie muszę. Jest zbalansowana po środku. Jej największym atutem jest, jej pasywna zdolność pozwalająca przerzucić nieudane rzuty na kościach. Można zmieniać wyniki kości obrażeń swoich jak i otrzymywanych oraz wyniki na testach umiejętności.

Aflicted – Rasa ludzi, wygnańców i uciemiężonych. Zarażona chorobą Phage. Swoje zgniłe i zmutowane ciała zamienia na części mechaniczne. Pragną zemsty na ludziach, za to że ich wygnali z ich wspólnego domu. Rasa stworzona dla graczy ceniących używanie sprytu i zdobytej wiedzy. Idealna do klasy mistyka i temu podobnych.